ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

У среду, 1. септембра, ђаци ће опет сви заједно сести у школске клупе. Часови ће трајати 45 минута. Настава у Гимназији ће се реализовати у преподневној смени. Часови почињу у 8 часова.

Обавезно је поштовања свих епидемиолошких мера.

Распоред учионица ће бити постављен на улазу.

ПРИЈЕМ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА И ЊИХОВИХ РОДИТЕЉА

Обавештавамо ученике првог разреда да је предвиђен пријем у школи за њих 31. августа у 10 часова, а за њихове родитеље у 17:30.

Ове године разредне старешине првих разреда су професорке Надица Покрајац, Софија Манојловић и Драгана Кљајић.

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ГИМНАЗИЈЕ

Упис у први разред Гимназије ће бити у ПОНЕДЕЉАК 12. јулa и УТОРАК 13. јулa од 08.00 дo 15.00 часова.

За упис је потребно:

Обавезно ношење маски

Сведочанства из основне школе и уверење о завршеној основној школи и положеном завршном испиту (два плава документа)
Попуњен картон ученика (образац се добија у Гимназији или се може преузети ОВДЕ, обавезан је ЈМБГ оба родитеља због уноса у електронски дневник)

НАГРАДА ФОНДАЦИЈЕ ЗА ОБРАЗОВАЊЕ И КУЛТУРУ Њ. К. В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА АЛЕКСАНДРА КАРАЂОРЂЕВИЋА

Њ. К. В. Престолонаследник Александар сваке године традиционално награђује најбоље средњошколце из Србије и Републике Српске, а на основу предлога школа. Фондација за образовање и културу Њ. К. В.

ОСМА НИС ОЛИМПИЈАДА ИЗ РУСКОГ ЈЕЗИКА

Први круг НИС олимпијаде из руског језика одржан је 1. јуна. Учествовало је 10 ученика наше школе. У финалном кругу, који је одржан 6. јуна, представљало нас је троје ученика: Ања Врањешевић (4о1), Ивана Божић (3д2) и Милош Мркић (2д2).