УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ГИМНАЗИЈЕ

Упис у први разред Гимназије ће бити у ПОНЕДЕЉАК 12. јулa и УТОРАК 13. јулa од 08.00 дo 15.00 часова.

За упис је потребно:

• Обавезно ношење маски
  • Сведочанства из основне школе и уверење о завршеној основној школи и положеном завршном испиту (два плава документа)
  • Попуњен картон ученика (образац се добија у Гимназији или се може преузети ОВДЕ, обавезан је ЈМБГ оба родитеља због уноса у електронски дневник)
ВАЖНО!
По новом наставном плану, ученици првог разреда треба (поред грађанског васпитања или верске наставе) да изаберу два изборна програма од понуђена четири:
1. Примењене науке
2. Здравље и спорт
3. Језик, медији и култура
4. Уметност и дизајн

Оцене из ових предмета улазе у просек ученика.
Приликом уписа у Гимназију, ученици ће се изјаснити за грађанско васпитање или верску наставу и за 2 од понуђена 4 изборна програма.
Молимо све родитеље ученика који уписују први разред Гимназије да прочитају текст о изборним предметима са ОВОГ линка и помогну својој деци да се приликом уписа у школу определе за 2 изборна програма.
Све додатне информације можете добити у школи приликом уписа.