ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ ШКОЛСКЕ 2021/22. ГОДИНЕ

Носилац Вукове дипломе и ђак генерације школске 2021/22. годинe је ученица Александра Рудеж (4о1).

Александра Рудеж рођена је 12. 12. 2003. године у Новом Саду. Основну школу “Вељко Дугошевић” завршила је као носилац Вукове дипломе. Од своје једанаесте године, активно се бави спортом. Током школовања, није се истицала само добрим оценама, већ је нашу школу представљала у неколико различитих спортова на окружном и међуокружном нивоу. Одбојка, кошарка, рукомет, футсал и атлетика, били су спортови у којима је Александра остварила укупно 16 учешћа на општинским такмичењима, од чега чак 9 првих места. На окружном и међуокружном нивоу такође је остварила запажене резултате, а истиче се прво место на окружном такмичењу из одбојке, на којем је изабрана за најбољег сервера.

Александра планира да упише Факултет техничких наука, смер рачунарство и аутоматика. Желимо јој много успеха у наставку школовања